USD-Tether 4.63 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip en büyük stabilcoin. Stabilcoin arzındaki artış veya düşüşün kripto piyasası üzerinde önemli bir etkisi olmuştur.

Blockstream'in CEO'su Adam Back, son zamanlarda Tether'in Bitcoin nedeniyle nasıl ortaya çıktığını ve şimdi bir 'neden ve sonuç' ilişkisi kurduğunu tweetledi. Borsalardaki hakimiyeti nedeniyle Tether, Bitcoin'deki büyük fiyat hareketlerinin önde gelen göstergelerinden biridir.

Ethereum Hakimiyeti için USDT

Tether'in verilmesi şimdi kripto alanında hakimiyet için yeni bir savaşı ateşledi. Tether başlangıçta OMNI'de yayınlandı. Bununla birlikte, USDT Ethereum, Tron, EOS ve yakın zamanda Liquid'de oluşturulduğundan. Şu anda, Ethereum % 48 pay ile ihraç.

Sadece Tether ihracatı değil, aynı zamanda Ethereum'a yapılan USDT transferi de Ethereum Blockchain'in büyük çoğunluğunu devralıyor. Son zamanlarda Messari Research'ten Ryan Watkins bunu bildirdi,

İlan


Ethereum'un ekonomisine artık istikrarlı değer aktarımı hakim. Bu inanılmaz bir başarı.

Bulgulara göre, Mayıs 2019'dan bu yana USDT'nin Ethereum'a yapılan değer transferleri, ETH ve ERC20 belirteçlerinin değer transferlerini aştı. Dahası, fark daha da büyüdü; o kadar ki, USDT şimdi tüm platforma hakim.

ethereum usdt "width =" 1024 "height =" 588 "srcset =" https://cdn.coingape.com/wp-content/uploads/2020/01/30082857/messari-1024x588.png 1024w, https: // cdn .coingape.com / wp-content / uploads / 2020/01/30082857 / messari-300x172.png 300w, https://cdn.coingape.com/wp-content/uploads/2020/01/30082857/messari-768x441. png 768w, https://cdn.coingape.com/wp-content/uploads/2020/01/30082857/messari.png 1427w "boyutları =" (maks. genişlik: 1024 piksel) 100vw, 1024 piksel
Ethereum Blockchain'de Değer Aktarımları (Kaynak)

Sıvı Testi

Ancak, tarafından geliştirilen Liquid Network Blockstream yakında Ethereum’un payını devralmak istiyor. Bloklar Gönderen Blockstream tweeted,

anlıyorum $ USDT daha fazla bilgi için bir stopgap tedbir olarak Ethereum hakkında #LiquidNetwork borsalarda entegrasyon. Sadece merkezi olmayan bir platformda olan borsalar arasında taşınan merkezi bir varlığın pek bir anlamı yoktur. Geriye dönük ve verimsiz.

Liquid Network, Borsalar ve brokerler için oluşturulmuştur ve borsalardaki L-BTC ve L-USDT entegrasyonları ile oldukça popüler hale gelmektedir. Dahası, Tether esas olarak USD veya FIAT eşdeğer çifti için Bitcoin ve Altcoins tüccarlarında borsalarda kullanılır. Dolayısıyla, egemenlikteki değişim mümkündür.

Ayrıca, USDT'nin platformundan kayması da yeni değil. Bir zamanlar sadece OMNI'de verilen stabilcoin, hakimiyetini OMNI'nin% 32'sine kıyasla% 48'lik bir payla Ethereum'a kaydırdı.

Artış nedeniyle ETH tokeninin fiyatı üzerindeki gerçek etkisi de tartışmalıdır. Vardiya durumunda, Ethereum'daki işlemlerin hacmi azalır ve bu herhangi bir ağ için sağlıklı değildir.

Gibi son zamanlarda bildirildi CoinGape'te Liquid Network, Blockchain'i için ayrı bir kripto tanıtmıyor. Gerçek şu ki, önemli Bitcoin yatırımcıları takdir edildi.

USDT'nin pazar payı kripto paraların fiyatını nasıl etkiliyor? Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın.

özet

USDT (Tether) Sıvı Testiyle Yüzleşmek İçin Ethereum Hakimiyeti

Makale adı

USDT (Tether) Sıvı Testiyle Yüzleşmek İçin Ethereum Hakimiyeti

Açıklama

USD-Tether, piyasa değeri 4.63 milyar dolardan fazla olan en büyük sabit maddedir. Stabilcoin arzındaki artış veya düşüşün piyasa üzerinde önemli etkileri olmuştur.

Yazar

Nivesh Rustgi

Yayıncı adı

CoinGape

Yayıncı Logosu

Coingape, gazeteciliğin en yüksek standartlarını takip etmeye kararlıdır ve bu nedenle, katı editoryal politika. CoinGape, haber makalelerinde sunulan gerçeklerin doğru olmasını sağlamak için tüm önlemleri alır.

feragat
Yazarlar ve yorum yapanların ifade ettikleri görüşler, görüşler, pozisyonlar ya da stratejiler sadece kendilerine aittir ve CoinGape'in görüşlerini, fikirlerini, pozisyonlarını ya da stratejilerini yansıtmayabilir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce pazar araştırmanızı yapın. Yazar veya yayın kişisel mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Facebook'ta Paylaş


Twitter'da paylaş


Linkedin'de paylaş


Telegram'da PaylaşLEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here