Trump’ın Federal Rezerv Kurulu’na aday olan Judy Shelton, milletvekillerine ABD Doları’nı dijitalleştirmenin para biriminin küresel ticaretteki üstünlüğünü korumaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Senato'nun Perşembe günü yaptığı duruşmada Shelton, ABD'nin diğer ülkelerin önüne geçmek için fintech inovasyonuna ihtiyacı olduğunu söyledi.

Shelton, “Evet, baskın bir rezerv para birimidir, ancak bu konuda defnelarımıza dayanamayız” dedi. “Rakip uluslar dolara bir alternatif bulmak için gayretle çalışıyorlar. Doların dünyadaki en iyi para birimini sunmaya devam etmesini sağlamak için eğrinin önüne geçmemiz çok önemli. ”

Tom Cotton (R-Arkansas) tarafından dijital dolar ihtiyacını nasıl ele alacağı sorulduğunda, Shelton “bu son derece önemli bir tartışma ve bunu düşünmek zorundayız” dedi.

Görüşleri, Çin merkez bankası ve Facebook'tan kaynaklanan Terazi Birliği'nin dijital para birimi girişimlerinin ABD ve diğer Batı ülkelerini kendi elektronik paralarını başlatmayı ciddi bir şekilde düşünmeye teşvik ettiği bir zamanda geliyor.

İki hafta önce Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'ndan (CFTC) eski yetkililer kurmak dijital dolar için teklifler tasarlamaya kar amacı gütmeyen kuruluş. Ve bu haftanın başlarında, Fed Başkanı Powell milletvekillerine Terazi'ninbir uyandırma çağrısı"Merkez bankası için, araştırmanın erken aşamalarında olduğunu vurgulayarak.

Shelton, bir para biriminin değerini kesinlikle altına düşüren ve Fed'in kolay para politikalarına karşı çıkan altın standardının uzun zamandır savunucusudur.

Shelton, “Altın standart kuralları, ülkelerin kendi para birimlerinin altın dönüştürülebilirliği disiplinine göre faaliyet göstererek gönüllü olarak katılmalarına izin veriyor,” diye yazdı Shelton. bir makale özgürlükçü Cato Enstitüsü tarafından 2018'de yayınlandı.

"Bu yaklaşımın, hükümet tarafından verilen para birimleriyle sanal para birimlerinin verilmesine izin veren, yasal ihale yasalarını sağlıklı para rekabetine izin verecek şekilde uyarlayan modern bir versiyonu ortaya konmalıdır."

Ancak daha yakın zamanlarda Shelton, cumhurbaşkanının tarihsel olarak düşük faiz oranlarının olması gerektiği yönündeki tutumunu destekleme eleştirisi aldı daha fazla kes.

Trump, Fed yönetim kurulu için Shelton'u Temmuz ayında St. Louis Federal Rezerv Bankası araştırma direktörü Chris Waller ile birlikte aday gösterdi.

GÜNCELLEME (14 Şubat 03:15 UTC): Shelton'un parasal duruşları hakkında ek bilgiler yayınlandıktan sonra eklendi.

ifşa Okuma Daha

Blockchain haberlerinde lider olan CoinDesk, en yüksek gazetecilik standartları için çabalayan ve sıkı düzenleme politikaları kümesi. CoinDesk, kripto para birimlerine ve blok zinciri girişimlerine yatırım yapan Digital Currency Group'un bağımsız bir işletme yan kuruluşudur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here