Yeni Delhi, 9 Şub (IANS): La Liga kısa süre önce Hindistan'da bir ofis açmasının üçüncü yıldönümünü kutladı. Dikkatini Hindistan'da aktif olarak tanıtmaya çevirdiğinden, La Liga'nın büyümesi en çok sosyal medyada, özellikle maçların sadece bu sezon yayınlandığı Facebook'ta görüldü.

"Dört yıl önce Facebook'ta 300.000 takipçimiz vardı, şimdi dört milyonumuz var." La Liga Hindistan Genel Müdürü Jose Antonio Cachaza IANS'a verdiği demeçte. Cachaza, üçüncü yıldönümü kutlamalarının olağan beş yıllık veya 10 yıllık kutlamaların aksine garip gelebileceğini söyledi, ancak ligin şu anda Hindistan pazarıyla ilgili durumunun "başlangıç ​​sonu" gibi hissettiğini söyledi.

"İlk hedefimiz öğrenmekti. Hindistan'ın La Liga için potansiyel bir pazar olduğunu biliyorduk ve hayranlar onlar için bir şeyler yaptığımızda iyi tepki veriyorlardı, ama çok daha fazlası değil."

"Sonuçlar var – sosyal medyadaki takipçi sayısı, dünyanın dört bir yanındaki Facebook'taki dört milyonla La Liga için en fazla. BKT Lastikleri ve Rüya 11 ile ticari anlaşmalar başlattık. ilk marka büyükelçimiz (Rohit Sharma) ile kriket olan Hindistan tutkusu. Hindistan'daki La Liga okullarında futbolun gelişmesine yardımcı olmak için mütevazı bir şekilde çalışıyoruz. Elimizde çok az şey var. "

Kriket yıldızı Rohit Sharma'nın bir marka büyükelçisi olarak duyurulması, ilk kez futbol dışı bir kişiliği imzaladıkları için lige ayrıldı. Cachaza, bunun aynı zamanda başlangıçta amaçladıkları ünlülerle ara sıra gerçekleşen etkileşimlerden de ayrıldığını söyledi.

"Bu, stratejimizi değiştirmek için doğru zaman olduğunu düşündük." Dedi. "Rohit Sharma örneğinde, bu çok kolay bir anlaşma oldu, çünkü ekibiyle uzun zamandır temas halindeyiz. Rohit'i unutmamak çok büyük bir Real Madrid hayranı, bu yüzden işleri daha kolay hale getirdi.

"Pazara bakıyorsunuz ve Hindistan'da futbolun ötesine bakmanız gerektiği açık. O zaman bariz seçimler kriket veya Bollywood" dedi.

Cachaza, ofis kurulduğundan bu yana atmış oldukları ilk adımlardan birinin, La Liga'nın web sitelerinde yayınladığı maç raporlarının İngilizce ve birkaç bölgesel dilde basılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Ayrıca, takımın İngiliz Premier Ligi'ne kıyasla futbol pazarında nerede oldukları konusunda hiçbir yanılsama altında olmadığını söyledi.

"Hindistan ve Asya kıtasındaki Premier Lig'in varlığı hakkında bir şey unutma. Yarışmaları yaklaşık 30 yıldır pazarlıyorlar. Asya'daki ilk ofisimizi yaklaşık altı yıl önce açtık. Bu yüzden yeni gelenleriz Tabii ki değil. Üç yıl içinde amacımız piyasaya temel atmaktı. Bu yüzden hala yapacak çok iş var "dedi Cachaza.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here