Northern Data AG ve Whinstone US Inc., uygulanan blockchain teknolojisi alanlarında SBI Holdings Inc.'in yüzde yüz iştiraki olan SBI Crypto Co., Ltd. ile stratejik bir işbirliği yaptığını açıkladı. SBI Crypto, Mart 2020'den itibaren Teksas'taki yeni Whinstone ABD veri merkezinde bulunan ilk işletmelerden biri olacak.

Buna ek olarak, her iki taraf da blockchain teknolojisi altyapısı ve ortak yazılım geliştirme ve dağıtımı ile ilgili projeler de dahil olmak üzere diğer stratejik gelişim alanlarını da tanımlamıştır. SBI Crypto ayrıca Northern Data'ya potansiyel özsermaye katılımı için konumlandırılmıştır.

“2019'un başından beri Texas madencilik çiftliği için Whinstone ve Northern Data ile planlıyoruz. Sonuçları görmek ve yarattığımız ekosistemlere fayda sağlayacak ilişkimizin sürekli olarak güçlenmesini görmek için heyecanlıyım.”
– Carson Smith, SBI Kripto CEO'su

SBI Crypto, kripto madenciliği ile ilgili operasyonlara adanmıştır ve Japonya'nın SBI Grubunun yüzde yüz iştirakidir. SBI Grubu önde gelen bir çevrimiçi finansal hizmetler holdingi 2016 yılında Fintech 2.0 ekosistemini, Japonya lisanslı dijital varlık değişimi, çeşitli cüzdan ve anahtar yönetim teknolojileri, siber güvenlik, bankalararası yerleşim platformları ve kriptoyla ilgili dahil olmak üzere yenilikçi teknolojilerin ve işletmelerin şirket içi geliştirilmesi ve satın alınması yoluyla inşa ediyor. maden işletmeleri.

“SBI'yı büyük bir ortak ve yanımızda önde gelen uluslararası finans ve teknoloji holding şirketlerinden biri olarak görmekten çok memnunuz. SBI Holdings bugüne kadarki faaliyetleriyle, gelişmekte olan kripto ve blockchain endüstrisindeki liderliğini etkileyici bir şekilde gösterdi. Bu ortaklık bize güçlerini birleştirerek daha da hızlı büyüme potansiyeli sunuyor. ”
– Aroosh Thillainathan, Northern Data AG CEO'su

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here