Kripto para piyasası, 2020'ye büyük bir patlama ile başladı ve yılın ilk iki haftasında etkileyici bir% 23 oranında genişledi. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri – pazarın büyüklüğünün bir ölçüsü – yıl başında 192 milyar dolardan Ocak ortasına kadar 240 milyar doların üzerine çıktı.

Bitcoin

Paketin başında Bitcoin (BTC) toplam pazar büyüklüğünün% 65'inden fazlasını oluşturur. 2019'un sonunda 7.200 $ 'ın biraz altında olan 8.800 $' a kadar yükselen Bitcoin, iki hafta içinde çift haneli kazançlar kaydetti. 14 Ocak, Bitcoin’in fiyatında% 11'den fazla bir artış gördü ve iki yıllık kripto para resesyonunun nihayetinde bitebileceği spekülasyonuna yol açtı.

https://www.coinspeaker.com/

Bitcoin'in fiyat artışına katkıda bulunan birçok faktör arasında, artıştan kaynaklanan jeopolitik ayaklanma vardı gerilimler ABD ile İran arasında yatırımcılar tarafından bir güvenlik sermayesi uçuşuna yol açan altın gibi güvenli liman varlıklarına yol açtı. Zaten dijital altının bir tezahürü olarak kurulmuş, hem altın hem de Bitcoin fiyatlarının artması neredeyse tesadüf değil.

Artışın bir diğer katalizörü de başlatmak CME grubu, finans sektöründeki en büyük türev piyasasını temsil etmektedir. CME Bitcoin opsiyonlarının işlem hacmi, bir gün içinde Bakkt borsasının – doğrudan rakibi – olanını geçerek, CME'nin durumunun ve geleneksel yatırımcılar için daha geniş bir Bitcoin ürün yelpazesi için artan taleplerin altını çizdi.

Bitcoin Satın Alın »

Ethereum

Ethereum (ETH), ikinci en büyük kripto para birimi, 145 $ 'lık konsolidasyon aralığından 170 $' a kadar olan bir konsolidasyon aralığından, nispeten mütevazı bir% 18 artışla sonuçlandı. Bu, ETH’nin fiyat artışını fiyat artışını engelleyen kilit direnç çizgisi boyunca yönlendiren güçlü işlem hacmiyle doğrulandı.

https://www.coinspeaker.com/

Ethereum’un temel beklentileri pozitif, özellikle DeFi Pulse'un en son istatistikleri göz önüne alındığında. Bunlar, 450 milyon dolar değerinden fazla ETH'den oluşan 667 milyon dolar değerindeki dijital varlık değerinin, aynı zamanda geçen yıla göre% 2,5 artış gösteren merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında kilitlendiğini gösteriyor. DeFi uygulamaları çoğunlukla Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Merkezi olmayan uygulamalarda kilitli ETH'nin artması, dolaşımın azalmasına ve kayda değer kıtlığa neden olur.

ETH'nin bir başka temel ölçütü, benzersiz Ethereum adreslerinin sayısı aracılığıyla temsil ettiği artan kullanıcı sayısıdır. Artık 2019'da 50 milyondan fazla artış gösteren 84 milyondan fazla benzersiz ETH adresi var. Ayrıca, geçen ay Ethereum da başarılı bir şekilde uygulamak son sert çatalı – İstanbul olarak bilinir.

Ethereum Satın Alın »

EOS

EOS son boğa piyasasında nispeten iyi bir performans sergiledi ve son birkaç günde% 22'nin üzerinde bir ralli elde etti. Eylül 2019'dan bu yana ilk kez kısa bir süre 4 dolara dokunmak için büyük direnç seviyelerini kırarak 3.1 $ 'dan düşük bir seviyeye yaklaşık 4 $' a yükseldi.

https://www.coinspeaker.com/

Ethereum'a çok benzeyen EOS, DeFi'de de büyük. EOS madeni paraların yaklaşık% 7'si çeşitli DeFi uygulamalarında kilitli, ETH'nin% 3'ünden fazlası güçlü bir kullanım durumunu gösteriyor.

EOS Satın Alın »

DASH

Piyasadaki en iyi sanatçılardan biri gizlilik parasıydı, DASH, şu anda 12. en büyük kripto para birimi. Dash 86 $ 'dan 127 $' a yükseldi ve iki gün boyunca% 47'lik bir kazanç sağladı.

https://www.coinspeaker.com/

Bu önemli artış, Dash'in Venezuela vatandaşlarının tercih edilen kripto para birimi olması ile doğrulanabilir. Etkisiz ekonomik politikalar, yolsuzluk ve yaptırımlarla birleşen ülkenin karşı karşıya kaldığı aşırı enflasyon göz önüne alındığında, Venezuela'daki popülerliği şaşırtıcı değil. Gizlilik odaklı bir kripto para biriminin kullanıcıların etkinliğini etkili bir şekilde maskeleyebileceği göz önüne alındığında, Dash'in en iyi aday olması doğaldı. 4 Ocak 2020'den bu yana Dash, bir noktada birkaç saat içinde 45 $ 'dan 120 $' a kadar yükselen bir değer artışı gördü. Bu, bir hafta içinde şaşırtıcı bir% 150 artış. Ayrıca, son raporlar Burger King'in Dash'i satış noktalarında kabul etmeyi düşündüğünü açıkladı.

DASH satın al »

Sonuç

Kripto para piyasası, yönetim kurulu genelinde dik bir ralli yaşıyor ve birçoğu bunun iki yıllık bir ayı piyasasının sonu olabileceğine ikna oldu. Kripto para birimini benimseme ve teknolojideki çeşitli gelişmeler, blockchain kullanım vakalarını daha da doğrulamaktadır. Ticaret hacmindeki artış ve önceki fiyat direncinin kırılması piyasalarda yeniden canlanmaya işaret edebilir.

CoinSpeaker Personeli
Yazar: CoinSpeaker Personeli

Lütfen Coinspeaker'ın katılımcılarından en son haberleri, uzman yorumlarını ve sektör bilgilerini inceleyin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here