Güney Kore hükümeti, kripto para birimi endüstrisinin kurumsal olarak benimsenmesini teşvik etmek amacıyla, 30 Aralık 2019'da yapılan kripto kazanımlarının vergiye tabi olmadığını belirten resmi bir açıklamada doğruladı.
Evet, Güney Kore her zaman blockchain ve kripto para birimini destekledi. Sonuçta, 2020'ye kadar yaklaşık on üç milyon ABD Doları (12,8 milyon $) büyük bir katkı sözü vererek Çin'in bölgedeki blockchain yatırımlarını artırmak için ayak izlerini tereddütsüzce takip eden birkaç ülkeden biri. Kasım 2019'da ayrıca anayasal kripto büyümesini teşvik etmek için kripto para birimini düzenlemek için fatura.
Bakanlık kripto kazancına vergi indirdiğinden Güney Koreli tüccarlar için 'ka-ching' zamanı
Şimdi, kripto ticareti ile elde edilen kazançların vergilendirmesini çevreleyen belirsizliği netleştirerek kriptolama taahhüdünü bir adım daha ileri götürüyor. Bakanlık, kripto para alım-satım işlemlerinden elde edilen karlardan vergi alınmayacağını açıkladı.
Ancak duyuru, ülkenin Liberal Kore Partisi tarafından yönetilen Bakanlığın en uzun süredir kripto yanlısı ve blockchain olduğu gerçeği göz önüne alındığında sürpriz değil. Bu yeni teknolojinin büyümesini açıkça teşvik etmekten asla çekinmediler.
Böylece, hükümetin kripto kazancını gelirin bir parçası olarak tanımayı reddettiğini açıkladıktan sonra, bölgedeki kripto topluluğu artık kripto kazançları üzerinden vergi beyannamesi vermek ve tamamen kârları maksimize etmeye odaklanmak zorunda kalmayacakları için sevinçle sıçradı.
Mutluluk kısa ömürlü olabilir
Bununla birlikte, birçok tüccar bunun endüstrinin büyümesini teşvik etmek için sadece geçici bir düzenleme olduğuna inanıyor. Onlara göre, hükümetin bu düzenlemeyle ilişkili potansiyel riskleri tanıması ve herhangi bir boşlukta ele alması için değişiklik yapması muhtemeldir.
Bakanlıktan bir yetkili, hükümetin şu anda kripto varlıklarını uygun bir şekilde tanımlamak için çalıştığını ve kripto para borsalarından tam şeffaflık elde etmek için sermaye kazancı olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağını belirterek belirsizliği doğruladı.
Bakanlık, kapsamlı vergi vergilendirme yasasının diğer ülkeler tarafından üstlenilen tutum, uluslararası ticaretteki eğilimler ve muhasebe standartlarına uygunluğunun değerlendirilmesiyle incelenmektedir.
Öne Çıkan Resim Netlog tarafından

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here