New York merkezli kripto varlık borsası Gemini, saklama platformunun sigorta kapsamında bir artış olduğunu açıkladı. Kripto para borsası, velayet sınırı 200 milyon dolar. Bu, küresel olarak herhangi bir borsa için en büyük soğuk hava deposu sigorta limiti.

Gemini Sigorta Şirketi'ni Kurdu

Bu hamle İkizler Velayetinin hizmetlerine olan talebin artmasını beklediğini gösteriyor. Yeni kapsam ve borcun akredite yatırımcılar için çekincesi göz önüne alındığında, gelecekte büyük kripto sahiplerini hedeflemek istiyor gibi görünüyor.

Şirket, yeni esir sigorta şirketi Nakamoto Ltd'nin lansmanı ile gelecekte üst düzey kripto yatırımcılarına hizmet vermek üzere kendini konumlandırıyor. Bermuda Para Kurumu, esir sigorta şirketini lisansladı. Esir sigorta, bir tür “kendi kendine sigorta” dır ve fikir, Gemini Custody müşteri fonlarına 200 milyon $ 'a kadar bir sigorta sunmaktır.

İkizler cumhurbaşkanı Cameron Winklevoss dedi kripto varlıkları için sigorta kapsamının bulunmayışı, kripto para birimi endüstrisinin ana akım benimsememesinin ana sebebidir. Sonuç olarak, Gemini bunu ele alacak ve kripto varlıkları için kapsama alanı sağlayacak bir sigorta şirketi oluşturdu.

Winklevoss ayrıca, kripto para birimi endüstrisinde anlamlı sigorta almanın büyük bir zorluk olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak, İkizler’in tutsak sigortası, borsa kapasitesini artırmaya ve sektörü bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olacaktır.

Nakamoto Daha Fazla Kripto Kapsamı Sunacak

Soğuk hava deposu sigortası sunmanın yanı sıra, borsada başka çeşitli teminatlar da sunulacak. Buna, sıcak cüzdan sigorta ve ayrılmış kripto varlıkları.

>> Telegram Token Satışları Sıvı Değişimi ile İptal Edildi

Nakamoto Ltd, sigorta aracıları Aon ve Marsh ile bir girişimdir. Endüstrideki deneyimli ortaklardan yararlanacağı için Gemini, daha fazla sigorta pazarına girmeyi ve uygun maliyetlerle üst düzey sigorta kapsamı sunmayı başaracağını belirtiyor.

Kripto sigortası, siber saldırılar, hackler, hırsızlıklar ve endüstrinin oynaklığı nedeniyle zorlu bir işti. Sonuç olarak, çoğu kripto borsası müşterilerine kurum içi sigorta seçenekleri sunmaya çalıştı. Gemini’nin yeni kripto para sigortası, yatırımcıların aşina oldukları risk koruma türlerini sunacak.

Öne Çıkan Resim: DepositPhotos © maloha13

Bu Makaleyi Beğendiyseniz Paylaşmak İçin TıklayınLEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here