Çin’in Hubei kentinden sağlık yetkilileri olarak görevlendirilen Dow Futures, aniden 60.000’in üzerinde virüs bulaşmış vaka sayısının çetelesini çeken yeni bir “klinik tanı” metodolojisi ile geldi.

Çarşamba, 12 Şubat, Çin ek bir rapor 14.840 vaka eyaletinde koronavirüs kalıntıları. Hubei sağlık görevlileri virüsü teşhis etme yöntemlerini değiştirdikçe, toplam kayıtlı koronavirüs vakası sayısı 60.000'in üzerine çıktı. Dow Futures da buna karşılık olarak tanınırken, bu durum finansal piyasalarda dalgalanmalar gönderdi.

Dow Vadeli İşlemleri Düşüşü

Çin'in Wuhan şehrinde salgının patlak vermesinden bu yana pazarlar geçtiğimiz ay dalgalı seyretti. Bununla birlikte, virüs yayılımının yavaşlayan etkilerinin son raporlarına göre pazarlar olumlu bir sinyal vermeye başladı.

Ancak Çarşamba günkü Hubei sağlık görevlileri Dow Futures'a daldı. 12 Şubat Çarşamba günü, Dow Vadeli İşlemleri 100 puan düşüşle 29.400'e düştü. Sadece bir gün önce Dow Futures atladı Demokrat Partiden Bernie Sanders New Hampshire'dan kazandıktan sonra.

Daha geniş pazarlar düşerken, altının fiyatı ABD Doları karşısında artış gösterdi. Ayrıca, bildirilen toplam ölüm sayısı 1000'in üzerinde olmasına rağmen, Çin'in Pekin'den gelen emirleri takiben koronavirüs vakalarını yeterince bildirmediği yönünde spekülasyonlar olmuştur.

Hubei tanı yöntemini değiştirdikten sonra dünya, etkilenen insan sayılarıyla gelmesini sabırsızlıkla bekliyordu. Ancak, bazı gecikme Raporlamada, zaten titrek bir piyasa yolculuğu için bir işaret vardı.

Coronavirüs İçin Yeni Klinik Tanı

Çinli sağlık yetkilileri, koronavirüsü saptamak için yöntemlerinde “yeni bir klinik” tanı koyduklarını belirttiler. duyuru okur:

“Hubei Eyaleti yakın zamanda şüpheli vakalarla ilgili araştırmalar yaptı ve teşhis sonuçlarını revize etti ve yeni teşhis edilen hastalara yeni tanı sınıflandırmasına göre teşhis edildi. Hubei Eyaleti, ülkeden diğer iller tarafından verilen vaka tanısı sınıflandırması ile tutarlı olmak için, bugünden başlayarak, klinik olarak teşhis edilen vakaların sayısını, yayınlanmak üzere teyit edilen vaka sayısına dahil edecektir ”dedi.

Yeni klinik tanı ile birlikte, haber istatistikleri aşağıdadır.

Öte yandan, ABD sağlık yetkilileri de ülkede temelini kuran Coronavirus hakkında endişelerini dile getirdi. CNBC ile konuşan CDC'nin Ulusal Aşı ve Solunum Hastalıkları Merkezi direktörü Dr. Nancy Messonnier, dedim:

“Bir noktada, topluluğun ABD'de veya diğer ülkelerde yayıldığını görüyoruz. Bu, tepki stratejimizde bir değişikliği tetikleyecek. ”

Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell ayrıca koronavirüsün kesinlikle borsa üzerinde bazı etkileri olabileceğini belirtti. Ancak, bu aşamadaki etki derecesini tahmin etmenin zor olduğunu da sözlerine ekledi. Panik daha da yayılırsa, piyasa tepkisi büyük olmayacaktır.

Fonlar ve ETF'ler, Piyasalar, Haberler, Hisse senetleri

Bhushan Akolkar
Yazar: Bhushan Akolkar

Bhushan bir FinTech meraklısıdır ve finansal piyasaları anlama konusunda iyi bir yeteneğe sahiptir. Ekonomi ve finansa olan ilgisi, dikkatini yeni gelişen Blockchain Teknolojisi ve Cryptocurrency pazarlarına çekiyor. Sürekli bir öğrenme sürecindedir ve edindiği bilgileri paylaşarak kendini motive eder. Boş zamanlarında gerilim kurgu romanlarını okur ve bazen mutfak becerilerini keşfeder.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here