Michael van Gerwen 2020'de beşinci ardışık Premier Lig şampiyonluğunu kazanmayı hedefliyor

Michael van Gerwen ve Premier League cennette yapılan bir maç. 'Yeşil Makine' önceki yedi maçta lig aşamasını geçti ve asla finale ulaşamadı. Altıncı başlık teklifine başlarken Colin Lloyd, Hollandalı'nın hakimiyetini değerlendirir.

Premier Lig yarışmacılarının kalibreleri göz önüne alındığında, Van Gerwen ve Phil Taylor'un 2005'te turnuvanın başlamasından bu yana lig aşamasını kazanan tek oyuncular olduğunu düşünmek inanılmaz.

MVG, 2013 yılında ilk çıkışını yaparken bu tekeli kırsa da, bu yılki lig aşamasını kazanarak 16 kez dünya şampiyonu rekoruna eşit olabilmesine rağmen, 'Güç' sekiz ardışık yıl boyunca ağacın tepesinde yer aldı.

'Yeşil Makine', Premier Lig kariyeri boyunca yeni bir çığır açtı. 2016'da Michael Smith'e karşı ortalama 123.40'ı dünya rekoru televizyon ortalaması olarak kalmaya devam ediyor ve ayrıca Premier League yarı finallerinde yedi gösterimin hepsini kazanan kusursuz bir rekoru var.

Eski dünya No 1 Colin Lloyd, turnuvanın açılış sahnesinde finalistti ve Van Gerwen'in egemenliğini, kendisini en yakın rakiplerine karşı sürekli olarak kanıtlama arzusuna bağlıyor.

Lloyd, "Michael'ın bu etkinlikte oynamayı sevmesinin sebebi, en iyilere karşı olmasıdır." Dart podcast göster.

"O en iyiye karşıdır ve hükmetmek ister. Onları 'Ben 1 numaralı dünyayım, yenmeniz gereken kişiyim' demek için onların yerine koymak istiyor.

"Kibirli bir şekilde yapmıyor – diğer oyunculara saygı duyuyor. Peter (Wright) dünya şampiyonu olarak oraya gidiyor ama Michael orada duracak ve 'Ben 1 numaralı dünyayım, ben yenilecek adam '.

Hollandalı, Peter Wright'a karşı geçen ayki finalinde kaybettikten sonra dördüncü Dünya Şampiyonası tacını reddetti

Hollandalı, Peter Wright'a karşı geçen ayki finalinde kaybettikten sonra dördüncü Dünya Şampiyonası tacını reddetti

"Sadece oraya gidiyor ve bu otoriteyi damgalamaya çalışıyor. Son yedi kez onun içindeydi, her zaman orada ve etrafta ve her zaman en üstte. Sadece turnuva kazanmayı seviyor."

Dokuzuncu sırada yer alan oyuncu, Rotterdam'daki Yargı Gecesi'nin ardından bu yılki yarışmadan çıkarılacak ve Lloyd, Van Gerwen'in en başından dört hurda korkusunu hafiflettiği için tahtada puan kazanma başarısının temel olduğuna inanıyor.

"Otoriteyi damgalamak istiyorsun, tahtaya erken puan almak istiyorsun ve Michael bunu yapıyor.

"Oraya gidiyor, masadaki puanları erken alıyor, bu yüzden belki de basınçlı bir duruma geldiğinde, geri çekilip 'tamam, çünkü üst ya da ikinci olduğum için insanlar gerçekten puan peşindeler oysa puanlarımı tahtaya erken koymuştum.

"Puanların, puanların, puanların ve puanların zihinsel tutumunu ödüller kazandı. Sadece diğer oyunculara karşı oynamaktan zevk alıyor. Becerilerini diğer herkesin becerilerine karşı oynamayı seviyor."

Yine de, Van Gerwen, 'Yeşil Makine'nin yeni yıl gününde ilham veren Peter Wright'a karşı unvanını bırakmasından sonra bu yılki dünya şampiyonu olarak dünya şampiyonu olarak girmiyor.

Wright'ın başarısı – Gerwyn Price'ın etkileyici formu ve Gary Anderson'ın yeniden diriliş belirtileri ile birleştiğinde – bu yılki turnuvaya ilgi çekici bir görünüm kazandırıyor ve Lloyd bunun her zamankinden daha rekabetçi olabileceğine inanıyor.

Peter Wright ve Van Gerwen Aberdeen'deki açılış gecesinde çarpışacaklar

Peter Wright ve Van Gerwen Aberdeen'deki açılış gecesinde çarpışacaklar

"Michael şuna benziyor: 'Benim için hazır mısın?' Kibirli bir şekilde yapılmaz, sadece güven bir şeydir … Sanırım bu yıl birkaç kişi onun için hazır olacak.

“Yeni dartları var. Yaptığım sergi gecelerinde Hollanda'ya harika şeyler attığını gördüm, ama bu bir sergi, maç ya da turnuva oyunu değil.

"Bazen o kritik atışlar ve biraz şüphe kafanın içine sürünüyor – yeni dartlar, yeni dartlar. Oraya girmesini istemiyorsun ama oraya giriyor ve bazen o küçük yönlü dart var.

"Bunu biliyor ve bunun üstesinden gelecek ve sadece elindeki işe devam edecek, ama bence Michael için zor bir yıl ve dart için harika bir yıl olacak."

Michael van Gerwen'in neden Premier League'de bu kadar zor olduğunu görmek için bu yılın mevcut mahsulünden bazılarını da konuştuk.

Peter Wright: "Yenmek zor değildi, birkaç yıl önce ona sahip olmalıydım! Bu sadece benim için eksikti. Sanırım haftada dart oynamayı seviyor, bu yüzden yenmek çok zor, çünkü seviyor oyun.

Daryl Gurney, Van Gerwen'i geçen yılki lig aşamasında iki kez yendi

Daryl Gurney, Van Gerwen'i geçen yılki lig aşamasında iki kez yendi

Daryl Gurney: "O kadar rekabetçi ve gerçekten kötü oyunlar oynamıyor. Michael'a karşı oynamaya hazırlanmak kolay, çünkü eğer A-oyununu oynamazsan dövüleceksin.

Michael Smith: "Bence Phil Taylor da bunu yaptı. Sanırım insanlar yukarı çıkıp oynamadan önce dayak yiyorlar. Onu oynadığım zaman çok deniyorum çünkü oyunumu getirirsem onu ​​yenebilirim. benim sorunum – rahatlatıcı, sanırım insanlar ona karşı gerginler.

Rob Cross: “Ultra tutarlı. Ne istediğini biliyor – o bir numaralı noktayı alıyor ve dürüst olmak gerekirse, muhtemelen orada çok fazla baskı var ama bunu denemek ve tutmak için çok fazla motivasyon var.

Rob Cross, Premier League toplantılarının altısını da dünya No 1'e karşı kaybetti

Rob Cross, Premier League toplantılarının altısını da dünya No 1'e karşı kaybetti

Glen Durrant: "O dünyanın en iyi oyuncusu ve sahne arkasında oyun kazanabiliyor."

Nathan Aspinall: "O 1 numaralı dünya ve her şeyi kazandı.

Michael van Gerwen: "Kendime inanıyorum ve neler yapabileceğimi biliyorum. Haftalık olarak yapabilirim ve zihinsel gücüm diğer oyunculardan çok daha büyük ve bunu onlara karşı kullanıyorum."

Gökyüzü Sporları Premier Ligi'nin her haftasını 6 Şubat Perşembe günü Aberdeen'de başlayarak her hafta takip edin, çünkü her Perşembe 17 haftalık eylemler 21 Mayıs'ta Londra'daki Play-Off'lara kadar devam edecek.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here