Popüler Bitcoin karıştırma servisi, Bitcoinmix.org büyüyen hizmetlerine bir Ethereum karıştırma servisi ekledi. 2015 yılından beri faaliyette olan hizmetin tutarlılığı bilinir.

Bitcoin karışımı, piyasada en önemli para olan Bitcoin’in piyasaya egemen olduğunu ve yakın gelecekte vazgeçme belirtileri göstermediğini düşünüyor gibi göz önüne alındığında, kripto para birimi sektörünün ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Dijital para birimini karıştırmanın özü, madalyonun sahibinin kimliğinin isimsiz olduğundan ve erken Bitcoin kullanıcılarının kripto para biriminin sahip olduğunu düşündüğü bir özellik olduğundan emin olmaktır. Blockchain analizine rastladıysanız, Bitcoin gibi sikkelerin üzerine kurulu olduğu açık defter blok zincirinin kullanıcıların kimliklerini gizlememesini sağlamayı amaçlayan, hızla büyüyen bir teknoloji olduğunu bileceksiniz.

Bu, dağıtılmış defter teknolojisinde yapılan işlemlerin özel olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, Bitcoin sahiplerinin ve açık defteri kullanan diğer madeni paraların kimlikleri gizlenemez. Bunun anlamı, blockchain'in tam kopyası olan meraklı bir analistin hangi fonların herhangi birisine ait olduğunu görebilmesidir.

Başka birine belirli bir miktarda bitcoin kimin gönderdiğini bilmek de mümkündür. Kullanıcıların tam sizin müşteri-know-how prosedürlerinizi uyguladıkları borsaların çoğunun ısrarıyla, bu madeni paraların sahiplerinin kimliklerini kesmek veya veri tabanı sızıntıları durumunda bilmek kolaydır.

Bu kullanıcıyı anonim hale getirme sürecinin bilinmesi için birkaç terim vardır, fakat hepsi aynı amacı gerçekleştirmek istemektedir: kullanıcıyı şifreleme para birimini anonim yapmak. Karıştırma, karıştırma veya yuvarlama da aynı şeyi ifade eder ve esas olarak blok zincirinde özel işlemleri mümkün kılar.

Bitcoinmix.org, anonim hale getiren Bitcoin kullanımının ön saflarında yer alan şirketlerden biri olmuştur. İlginç bir şekilde, şirket geçtiğimiz günlerde hizmeti Ethereum kullanıcılarına dağıttığını açıkladı.

Bu gelişmeyle, Ethereum ağının kullanıcıları artık işlemlerini cüzdanlarından ayırtabiliyor ve bu da ağdaki casusların işlem geçmişini izlemesini imkansız hale getiriyor.

Kripto para birimleri kullanımında anonimlik ihtiyacının, endüstrinin bir bölümünün Monero, Zcash ve Dash gibi gizlilik paraları için sahip olduğu artan afinite ile görülebilir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here