Kripto taraftarları eleştiriyor Bitcoin milyarder ve girişim kapitalisti Brock Pierce EXW Cüzdan tarafından çalıştırılan potansiyel bir kripto dolandırıcılığını onaylamak için.

Sahte sanal para birimi planlarına ilişkin çeşitli uyarılara rağmen, saf yatırımcılar hala bazen endüstride tanınmış figürler tarafından teşvik edilen kripto dolandırıcılıklarını kurban etmek için kurban gidiyorlar.

Bu dolandırıcılık planlarının çoğu aynı önceliği takip ediyor gibi görünüyor – kabataslak bir plana yatırım yapın ve uzman tüccar olduğunu iddia eden yöneticilerden kar elde edin.

Ara sıra, tanınmış figürler kripto endüstrisinde, saf yatırımcıları değerli sanal para varlıklarını yatırmaya ikna eden bu bariz dolandırıcılığı onaylayın. Sonunda, kripto ünlülerin önceki 'şilin aktivitelerinden' tüm sözlerini silerken, yöneticiler tüm mevduatlarla kayboluyor.

EXW Cüzdan: Başka bir Kripto Scam mı?

Ocak 2020'nin başlarında Pierce, EXW Wallet tarafından kripto topluluğundaki bazılarına hile için düzenlenen bir kongre için açılış konuşmacısı olarak ortaya çıktı.

İçinde İleti kripto para birimi altdiziminde görünen bir Redditor “doctor-crypto”, EXW Wallet’ın yatırım programına Ponzi şeması ve bariz bir aldatmaca olarak adlandırıldı.

EXW Wallets, şirketin yatırımlarda günlük yüzde 0.33 getiri sağlayabileceğini garanti ettiği bir yatırım botu ile bir kripto yatırım programı yürütüyor. Firmanın iddiaları geçmişte dolandırıcılık olarak kabul edilen diğer kripto yatırım programlarına benzer.

Buna ek olarak, EXW Cüzdan'ın listelenmiş bir ortağı olan Crypto Trust Consulting, İngiltere'ye kayıtlı olduğunu iddia ediyor.Ancak, İngiltere'nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) şirketin kaydına ilişkin hiçbir kaydı olmadığını söylüyor.

2019'da Avusturya Finansal Piyasalar Otoritesi (FMA) Kara listeye alınan Crypto Trusting Consulting ve kamuoyunu aracı kurumla herhangi bir ticari ilişkiden kaçınmaya çağırdı. FMA'ya göre, Crypto Trust Consulting yatırımcılarına sıfır yatırımcı koruması sundu.

Sanal para OG'ler hala kripto dolandırıcılığı Shilling

Tüm göstergelerin önerdiği gibi EWX Cüzdan'ın bir aldatmaca olduğu olasılığı da, kripto yorumcularının ve sanal para uzmanlarının kripto dolandırıcılıklarını irdeleyerek, naif kripto yatırımcılarını hileli planlara yatırım yapmaya teşvik etmelerinin artan sorununu vurgulamaktadır.

Aralık 2019'da, 'LÈON' olarak bilinen bitcoin tüccarı, 380.000 $ değerinde 53 BTC ile BitMEX Twitter ve Telegram'da BTC $ fonu. Şüpheli dolandırıcı, yatırımcılara plandaki BTC mevduatlarından elde ettikleri kardan bir pay verdi.

Tüccar aldatmacadan çıktıktan sonra, bazı kripto yorumcuları kripto sahiplerinin ve yatırımcılarının naifliğini çağırarak yanıt verdi ve “ kripto-twitter '' üzerinde birkaç tanınmış figürün, yatırımcıların yatırım stratejisine çabalarını destekleyerek yardımcı olduğunu belirtti. .

EXW Cüzdan'ın günlük getiriler sözüne benzer şekilde, ‘PlusTokenMarket Asya piyasasını mevduat getirisi vaat eden bir cüzdan hizmeti ile hedeflemiştir. Kripto dolandırıcılığı sonunda 200.000 BTC ve 800.000 ETH'lik yatırımcıları neredeyse 3 milyar dolara dolandırdı.

Bazı yorumcular, Plus Token dolandırıcılarının BTC'ye dökülmesinin, Kasım 2019'un sonlarında görülen olumsuz bitcoin fiyat performansıyla sonuçlandığını iddia ediyor.

2018'de Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasa Otoritesi (FSMA) katma Kripto kara listesine 14 alan. Platformların hileli faaliyetlerden ve kripto para dolandırıcılıklarını teşvik ettiğinden şüpheleniliyor. O zamandan beri sayı 113'ün üzerine çıktı ve artıyor.

Ayrıca, 2019'da Blockonomi Nisan 2014'ten Aralık 2019'a kadar çalışan sahte kripto madenciliği platformu 'BitClub Network' tarafından 722 milyon dolarlık yüksek teknoloji ürünü Ponzi şeması bildirdi. Program, programa yeni kullanıcılar almak için kullanıcılara ödeme yapma sözü verdi.


Kripto satın al Ticaret Kripto

eToro Risk Uyarısı: Perakende yatırımcı hesaplarının% 75'i bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini üstlenmeyi göze alıp alamayacağınızı düşünmelisiniz.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here