TL; DR: Bitcoin.com, cüzdanlarının kaynak kodundaki değişiklikleri herkese açık bir şekilde yayınlar ve izlerdi. Şu anda en son sürümler (5.x / 6.x) için artık geçerli DEĞİLDİR. Lütfen dikkatli olun, kapalı kaynaklı / halka açık olmayan bir kaynak cüzdanına güvenmek paranız için ÇOK risklidir.


Bu cüzdan bugünlerde altcoin odaklı bir cüzdan, diğer birçok kusur ve çözülmemiş ciddi güvenlik sorunları.

Ancak, gerçek Bitcoin fonlarını üzerinde saklamak hala mümkün olduğundan ve çeşitli App mağazalarında Bitcoin cüzdanlarının (adından dolayı) aramasının ilk sonuçlarında göründüğünden, bu yayının yeni / farkında olmayan kullanıcılar için yararlı olabileceğini düşündüm .

Bu cüzdanın (kaynak kodu olmadan söylemesi zor) hala Bitpay'in MIT Lisansı altındaki CoPay cüzdanının bir çatalı. Durum buysa, yazarların kaynak kodunu herkese açık bir şekilde yayınlama zorunluluğu yoktur, ancak son birkaç sürüme kadar herkese açık ve takip edilir bu GitHub deposu.

Herhangi bir gerekçe olmadan yeni sürümler gerçekleşiyor yeni bir GitHub'da görünüşte "bitcoin.jp" ye ait, depoda izlenen herhangi bir kaynak kodu olmadan ve yalnızca indirilebilecek ikili dosyalar.

Sürümler boyunca boş olan (yalnızca içinde anlamsız bir README dosyası içeren) "Kaynak kodu" adlı sıkıştırılmış dosyalar vardır. Bu dosyalar, insanları her şeyin daha önce olduğu gibi ve kaynak kodunun hala kullanılabilir olduğunu düşünmesine aldatmak için kolayca orada olabilir, ancak açıkça öyle değildir.

Yakın kaynak cüzdanı asla kullanmamalısınız, çünkü genellikle kimsenin bağımsız olarak gözden geçirip denetleyemediği anlamına gelir. Bu yetenek olmadan, bu uygulamanın özel anahtarlarınızı / tohum / fonlarınızı sızdırmayacağını ve / veya bilerek çalmayacağını garanti etmezsiniz. Bir cüzdan kamuya açık kaynak kodlu bir modelden bu cüzdan gibi kapalı bir kaynağa / kamuya açık olmayan bir kaynağa geçtiğinde daha da şüphelidir.

Roger Ver'in bu konuda birçok kez sorulduğunu gördüm r / BTC ve kullanıcılar yeni GitHub'a yönlendirdi, insanlar orada kaynak kodu olmadığını belirttiğinde daha fazla yorum yapmadan.

Lütfen dikkatli olun ve bu şirkete paranız ile körü körüne güvenmeyin. Var bol cüzdan aslında açık kaynak kodlu (herkese açık kaynak kodlu).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here