Avustralya'nın finans gözlemcisi, perakende yatırımcılara yönelik bir bitcoin fonuna devam etti.

Ülkede bu tür ilk fon olan bitcoin teklifi, mikro yatırım uygulaması sağlayıcısı Raiz Invest Australia tarafından başlatıldı, raporlar Avustralya Finansal İncelemesi.

Raiz uygulaması, kullanıcıların Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda (ASX) işlem gören borsa yatırım fonlarında günlük alımlardan kalan küçük değişikliği yatırım yapmalarını sağlar. Rapora göre, yayınlandıktan sonra (H1 2020'de bir süre bekleniyor), bitcoin seçeneği hala kullanıcı fonlarının büyük kısmının ETF'lere gittiğini görecek, ancak yüzde 5'i kripto para birimine tahsis edilecek.

Raiz'e fonun, ülkedeki kripto endüstrisini de denetleyen Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu'ndan çalışması için yardım verildi.

Raiz uygulamasının 2019 yılında 600.000'den fazla kullanıcıya ve gelirinin 3 milyon A $ 'dan (2.06 milyon $) fazla olduğu söyleniyor Vikipedi.

ASX listesinde bulunan DigitalX ayrıca sunuyor Bununla birlikte, Avustralya'da bir bitcoin fonu, profesyonel yatırımcıları hedefliyor. DigitalX Kasım 2019'da lansmanında, şirketin fonu bitcoin varlıklarının yarısı ile tohumladığını duyurdu.

ifşa Okuma Daha

Blockchain haberlerinde lider olan CoinDesk, en yüksek gazetecilik standartları için çabalayan ve sıkı düzenleme politikaları kümesi. CoinDesk, kripto para birimlerine ve blok zinciri girişimlerine yatırım yapan Digital Currency Group'un bağımsız bir işletme yan kuruluşudur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here