Ethereum fiyat yükseldi yüzde 120 şaşırtıcı yılbaşından bugüne 126 $ 'dan 278 $' a kadar. Önde çalışan Bitcoin ve yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak kripto pazarının geri kalanına sahiptir.

Arkasındaki 3 faktör Ethereum ralli

Yükselişinin arkasındaki en belirgin faktör Ethereum 2019'un ikinci yarısında satılmış olması. Ethereum Aralık 2019'da 115 dolara kadar düşerek ETH'yi rekor seviyesinden yüzde 91 oranında düşürdü.

Kripto para piyasası genellikle bitcoin beklentisiyle toparlanmaya başladığında blok ödül halving Nisan ayında Ethereum fiyat ivme kazanmaya başladı. ETH'nin aşırı satılmış doğası, Ethereum 2.0 ve merkezi olmayan finans (DeFi) pazarının hızlı büyümesi.

DeFi, yaygın olarak benimsenmesi için çok önemlidir. Ethereum çünkü ana teminat olarak ETH kullanır. Gibi DeFi platformlarında BlockFi, kullanıcılar kredi verebilir, ödemeleri işleme koyabilir ve geleneksel bir finans kurumunun merkezi olmayan bir ortamda gerçekleştirebileceği tüm görevleri sanal olarak gerçekleştirebilir.

ETH 2.0, DeFi'yi Ethereum blockchain ağı, ikinci katman ölçekleme çözümleri ve kazık kanıtı (PoS) gibi çeşitli teknolojiler aracılığıyla.

Şu anda 1 milyar doların üzerinde ETH kullanılıyor DeFi platformlarında teminat, gerçek gerçek dünya kullanımını gösterir. Ethereum.

Önceki boğa döngülerinde, eleştiri o Ethereum üstündeki merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) gerçek kullanıcılardan ve kullanıcı etkinliklerinden yoksundur.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin Aralık 2017'de şöyle dedi:

“Yani toplam kriptocoin piyasa değeri bugün 0.5T $ 'a ulaştı. Ama kazandık mı? Kaç bankasız insan bankacılığı yaptık? Sıradan insanlar için ne kadar sansüre dayanıklı ticaret sağladık? Önemli miktarda kullanımı olan kaç dapp oluşturduk? Bir blockchain kullanmak için kullanıcı başına düşük katma değer iyidir, ancak daha sonra hacmi telafi etmeniz gerekir. ”

O zamandan bu yana, tüm kripto para birimi piyasası altyapı, kullanıcı etkinliği ve ana akım benimsenmesi açısından gelişti.

DeFi pazarında daha hızlı büyümenin yüksek beklentileri, ölçeklenebilirlik çözümlerinin yakında piyasaya sürülmesiyle bir araya geldi ve son zamanlarda yaşanan yükselişi destekleyen iki temel faktördür.

Ethereum
Ethereum kurucu ortak Vitalik Buterin, 2017 yılında kripto pazarında evlat edinme eksikliğinden bahsediyor

Risk sermayesi faizini görme

13 Şubat'ta Bloomberg, kripto borç verme platformu BlockFi'nin 30 milyon dolar topladı milyarder Peter Thiel tarafından desteklenen bir grup girişim sermayesi şirketinden. Kredi piyasasının hızlı büyümesi, en iyi girişim sermayesi firmalarının ve dolayısıyla ana akımın ilgisini çekmeye başlıyor. Ethereum orta ila uzun vadede.

Yayınlanan: , analiz

Gördüklerini beğendiniz mi? CryptoSlate'e abone olun

En iyi blockchain hikayelerini ve kripto analizini içeren günlük bültenimizi doğrudan gelen kutunuza alın.

Haberdar olmak için kayıt olun

Joseph Young

Joseph Young bir finans ve teknoloji gazetecisidir. Kripto para birimlerinin, yenilikçi ve fütüristik teknolojilerin seçkin içeriği, röportajları, içgörüleri ve analizlerini sunan teknoloji ve finans endüstrilerindeki önde gelen medya ve haber ajanslarıyla çalıştı.

Yazar profilini görüntüle

Şeffaflığa Bağlılık: Bu makalenin yazarı, bu yayında tartışılan bir veya daha fazla varlığa yatırım yapar ve / veya bir çıkarı vardır. CryptoSlate, bu makalede bahsedilebilecek veya ilişkilendirilebilecek hiçbir projeyi veya varlığı onaylamamaktadır. Bu makaledeki içeriği değerlendirirken lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Yasal Uyarı: Yazarlarımızın görüşleri sadece kendilerine aittir ve CryptoSlate'in görüşlerini yansıtmaz. CryptoSlate'te okuduğunuz bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak alınmamalı ve CryptoSlate bu makalede bahsedilebilecek veya bağlantı verilebilecek herhangi bir projeyi desteklememektedir. Kripto para alım ve satımı yüksek riskli bir faaliyet olarak kabul edilmelidir. Bu makaledeki içerikle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce lütfen gerekli özeni gösterin. Son olarak, para ticareti kripto para birimlerini kaybetmeniz durumunda CryptoSlate hiçbir sorumluluk kabul etmez.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here